НАГРАДА ЗА УСПЈЕШНЕ УЧЕНИЦЕ – АВАНТУРА ЉЕТНИ КАМП НА ТАРИ

Већ другу годину за редом ЈУ Основна школа „Десанка Максимовић“ у сарадњи са локалном заједницом, Општином Станари, на њихов приједлог и уз финансијску подршку, а уз  организациону подршку школе, ученике деветог разреда који су постигли најбоље резултате шаље на наградно путовање у Авантура љетњем  камп на Тари.

Камп организује Педагошки факултет у Бијељини уз сагласност Министарства просвјете и културе Републике Српске. Први пут, 2023. године на Кампу су боравили ученици, добитници Вукове дипломе, док су 2024. године ту прилику искористили ученици који су били кандидати за ученика генерације Невена Лазић и Жаклина Рауковић.

Боравак у природи и активности као што су учење како се орјентисати у природи, подигнути шатор, шетња кроз шуму и још много других различитих активности представља одличан начин да се дјеца и млади одвоје од различитих екрана и утицаја медија.

Користимо прилику да се захвалимо Општини Станари на овој врсти награде и подршке нашим ученицима. Надамо се да ће се овај вид сарадње наставити и у будућности.