НАШЕ УЧЕНИЦЕ ОСВОЈИЛЕ СРЕБРНУ МЕДАЉУ НА ИЗЛОЖБИ ИНОВАЦИЈА „ИНОВА МЛАДИ“ У ЗАГРЕБУ

На изложби иновација „ИНОВА МЛАДИ 2024“ у Загребу (Хрватска) у конкуренцији 385 радова и 531 аутора из Хрватске, Босне и Херцеговине, Румуније, Украјине, Италије и Малезије ученице наше школе: Невена Лазић, Елена Бачић и Анеђала Јањић су за представљени пројекат школске телевизије (ШколскаТВ) освојиле СРЕБРНУ МЕДАЉУ која им је у петак, 24. маја 2024. године додијељена на Факултету машинства и бродоградње у Загребу (Хрватска).

Ученице пројекат реализују под менторством наставника Синише Марјановића, Зорице Глишић-Самац и Александра Ристића. Поред поменутих ученица тим ШколскеТВ броји још десетак ученика и наставника који повремено учествују у пројекту.

Наше ученице су на „ИНОСТУ МЛАДИХ 2024“ (Бања Лука) награђене дипломом са златном плакетом, а као резултат тог успјеха добили смо прилику за представљање пројекта на изложби иновација „ИНОВА МЛАДИ 2024“ (Загреб) гдје је стручни жири кога су чинили чланови Савеза иноватора Хрватске и наставници загребачких основних и средњих школа и факултета наш пројекат наградио сребрном медаљом и тиме нашим ученицама, нашој школи и пројекту ШколскеТВ додијелио признање на које смо сви поносни.

Честитамо нашим ученицама и њиховим наставницима – менторима!!!

Браво!!!👏