СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА

У петак, 30. августа 2024. године организован је свечани пријем ученика који у новој школској 2024/2025. години крећу у први разред.

Искористили смо још један топао дан дугог љета да наше нове ученике дочекамо у школском парку у амфитеатру на отвореном. Тачно у 10.00 часова започео је мали програм који смо припремили да бисмо показали добродошлицу најмлађим ђацима школе. Програм је почео обраћањем водитеља програма, Анастасије Ђекановић и Луке Ристића, а потом се присутним родитељима, новим ученицима и многобројној родбини и гостима обратио директор школе, Александар Ристић који је у свом обраћању ученицима и родитељима честитао почетак школовања и пожелио им срдачно добродошлицу у нашу установу.

Након обраћања директора школе, старији ученици су за наше првачиће извели кратки игроказ о првом дану школе који их је насмијао и, надамо се, мотивисао да и они жељно чекају почетак наставе.

Наши ученици првог разреда су и ове године добили све што им је потребно за почетак школовања. За ову посебну привилегију заслужна је Општина Станари која је за ђаке прваке обезбиједила квалитетне руксаке и прибор који ће им добро доћи у току прве године школовања.

Ученици првог разреда у цијелој Републици Српској па тако и у Станарима добијају бесплатне уџбенике од Министарства просвјете и културе.

Свечани пријем првачића увеличали су начелник општине  Радојица Ћелић, предсједник Скупштине општине Станари Денис Стевановић и начелник Одјељења за просторно уређење, стамбено-комуналне послове и екологију, Бранко Вуковић. Они су дочекали ђаке прваке и уручили им поклоне и уџбенике. Наше првачиће су посебно обрадовали слатки пакетићи које је донирала компанија „Ђурић МББ“.

Помоћ општине Станари нашој школи и нашим ученицима је стална и изузетно значајна. Захваљујемо им јер препознају важност образовања и помажу нам у мисији стварања савремене школе будућности која води рачуна о сваком нашем ђаку. Такође се захваљујемо компанији „Ђурић МББ“ на слатки пакетићима за наше ученике.

Наши најмлађи ученици ће сада закорачити у један потпуно нови свијет, а ми обећавамо да ћемо им на путу школовања пружати помоћ и подршку како би једног дана израсли у образоване, али прије свега, добре и поштене људе који ће служити на част својим родитељима и свом крају.

Срећан вам почетак школовања!