УЧЕНИЦИ VI, VII и VIIIРАЗРЕДА ПОСЈЕТИЛИ БАЊА ЛУКУ И НП КОЗАРУ

Прољећни излет за ученике предметне наставе започео је окупљањем у јутарњим сатима испред централне школе у Станарима. Након што су одјељењске старјешине смјестиле ђаке у аутобусе, а МУП РС извршио алкотестирање возача и преглед аутобуса, стекли су се услови за полазак. Ученици су на излет кренули око 8.00 часова у пратњи својих разредника и директора школе.

Прво одредиште излета је била Бања Лука, тачније кино-комплекс Синестар. Наши ученици су имали жељу да на свом једнодневном излету посјете модерно уређене кино-сале Синестара и тамо погледају филм прикладан школском узрасту. Одлазак у кино један је од омиљених начина забаве како одраслих, тако и дјеце, а како наши ученици немају тако често прилику погледати филм у кину, одлучили смо да им баш ову жељу и испунимо. Синестар кина опремљена су најмодернијом технологијом, а дворане најудобнијим сједалима. Разноврстан кинопрограм и јединствен ентеријер сваког кина, чине Синестар врло привлачним мјестом забаве за све љубитеље седме умјетности. Неколико дана прије поласка на излет директор школе је омогућио ученицима да гласањем одлуче који ће филм погледати. Највише гласова добио је анимирани филм Кунг Фу Панда, па су наши ученици имали прилику да уживају у згодама и незгодама ове популарне панде.

Након пројекције филма, упутили смо се у центар Бања Луке гдје смо имали прилику прошетати Господском улицом и уживати у знаменитостима највећег града Републике Српске. Ученици нису пропустили прилику да се почасте сладоледом и освјежавајућим пићима.

У наставку дана смо се уз пјесму и добро расположење у три аутобуса агенције „Истра турс“ упутили према Националном парку Козара. Национални парк Козара је удаљен 24 km од Приједора, а 56 km од Бања Луке. Националним парком проглашена је 1967. године, са циљем заштите културно-историјских и природних вриједности планине Козаре. Након обиласка меморијалног комплекса и упознавања са значајем овог споменика за нашу културу и историју, услиједило је вријеме за слободне активности.

Након предивног сунчаног дана, око 17.00 часова смо се поново смјестили у аутобусе и кренули пут Станара. Надамо се да су ученици на овогодишњем прољећном излету провели угодно вријеме са својим другарима и наставницима, видјели нека нова мјеста и доживјели нека нова искуства. Многима од њих је ово био први одлазак у кино, први одлазак у Бањалуку, а већини је то био први одлазак на Козару. Срећни смо што су баш са својом школом стекли нова животна искуства која ће засигурно памтити цијелог живота.